Pluszak na prezent dla dziecka

Każde dziecko ma swojego ulubioną maskotkę. Pluszaki towarzyszą maluchom zazwyczaj już od urodzenia. Pomagają w zasypianiu, dotrzymują towarzystwa i są dekoracją dziecięcego pokoju. Wiele osób przechowuje swoją ulubioną maskotę wśród cennych pamiątek z dzieciństwa, z którymi wiążą się piękne wspomnienia. Dlatego maskotka, choć wydaje się być niepozorna i pospolita, to doskonały pomysł na prezent dla dziecka.

Cechy idealnego pluszaka dla dziecka

Jak każda dziecięca zabawka, także pluszak musi być przede wszystkim bezpieczny. Oczka, nosek i inne elementy powinny być solidnie przytwierdzone, by dziecko nie mogło ich oderwać i zrobić sobie krzywdy. Maskotka powinna też nadawać się do prania, żeby można było łatwo utrzymać ją w czystości.

Wybierając pluszaka dla dziecka warto sprawdzić czy jest odpowiednio miękki. Dzięki temu maluch będzie czuł się komfortowo podczas snu z maskotką. Ważne, by był miły w dotyku i nie drażnił delikatnej dziecięcej skóry. Większość dzieci uwielbia puchate misie, jednak część woli takie, które mają trochę krótsze włosie. Na rynku dostępne są zarówno jedne, jak i drugie, więc znając preferencje dziecka, bez problemu znajdziemy odpowiedniego pluszaka.

Jaką pluszową postać wybrać?

Od pokoleń najbardziej popularnymi pluszakami są misie. Mają słodkie uszy, spore brzuszki i zazwyczaj czarne oczka. Szyte są w taki sposób, by znajdowały się w pozycji stojącej na dwóch łapach albo siedzącej. Misie występują w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, rozmiarach i kształtach. Często mają przewiązane pod szyją albo na uchu kokardki. Czasem ubrane są w spodnie na szelki czy sukienki.

Popularne są także pluszowe króliki i słonie. Dzieci chętnie bawią się króliczymi, długimi uszami albo zabawną trąbą słonia. Miłośnicy innych zwierząt także bez problemu znajdą na sklepowych półkach swoje ulubione czworonogi.

Maluchy kochają też pluszaki do zabawy wykonane na wzór ich ulubionych postaci z bajek. W sklepach jest mnóstwo serii maskotek z bajek, od Kubusia Puchatka po Świnkę Peppę. Prezent w postaci jednego z nich na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.