Pluszowe pacynki dla dzieci

Nie ma dzieciństwa bez pluszaków. Każde dziecko ma w swoim pokoiku choćby jednego, chociaż zazwyczaj jest ich jednak co najmniej kilka. Maluchy uwielbiają przytulać maskotki, spać z nimi czy zabierać w podróż. Pluszaki dają im poczucie bezpieczeństwa, dlatego często towarzyszą dzieciom podczas wizyt u lekarza albo kiedy rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Jednak maskotki mogą być także doskonałymi akcesoriami do wspólnej zabawy, a nawet nauki.

Pacynki do tworzenia przedstawień w domowym teatrze

Pacynki, to pluszowe maskotki, które mają w środku dziurę na rękę. Wkładając w nie dłoń możemy poruszać głową maskotki, tułowiem i jej rękami. Dzięki temu pluszak niemal ożywa, a podkładając mu głos możemy stworzyć z dzieckiem prawdziwy spektakl.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele pacynek, które możemy wykorzystać do zabawy w teatr. Warto wybierać je tak, by trafiać w gust malucha. Najpopularniejsze są maskotki przedstawiające zwierzątka lub członków rodziny, jednak w sklepach można znaleźć też pacynki z postaciami z bajek. Dzieci bardzo lubią naśladować innych, dlatego zabawa w udawanie wymyślonych postaci, wspólne dialogowanie i odgrywanie scenek jest dla maluchów ogromną frajdą. To także forma zabawy, która doskonale uczy empatii.

Zabawa pluszowymi pacynkami, jako pretekst do ważnych rozmów i nauki

Dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę. Dlatego warto wykorzystać zabawę pluszowymi pacynkami do przekazywania dzieciom informacji o świecie. Małpka może opowiadać o tym, jak wygląda życie w dżungli, a wieloryb o fascynującym podwodnym świecie. Maluch na pewno zapamięta z takiej zabawy dużo więcej informacji niż ze zwykłej rozmowy z rodzicem.

Taka forma zabawy jest też doskonałym pretekstem, żeby porozmawiać z dzieckiem o jego trudnościach i pomóc mu w nich. Można na przykład wcielić się w nieśmiałą żabkę, która ma kłopot z nawiązaniem relacji z rówieśnikami. W takich zabawach dzieci się otwierają i mówią o swoich problemach. Wchodząc w wyobrażony, bezpieczny świat, możemy wesprzeć dziecko i dać mu wskazówki, co mogłaby zrobić żabka, żeby zaakceptować siebie i znaleźć przyjaciół.